zalety-miesiecznych-soczewek
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
  • Mapa sklepów
  • Wyślij e-mail
  • Zaloguj się, bądź utwórz konto!
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Miesięczne soczewki kontaktowe – zalety noszenia

0
soczewka-zalety

 W przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe nosi się przez określony czas. To jeden dzień, dwa tygodnie, jeden miesiąc lub trzy miesiące. Największą popularnością cieszą się kontakty miesięczne.

 

Przegląd soczewek kontaktowych

            Soczewka soczewce nierówna. W sklepach optycznych napotykamy szeroki asortyment soczewek kontaktowych. Pierwszy podział tyczy się przeznaczenia soczewek do określonego schorzenia. Soczewki sferyczne pomagają na krótkowzroczność i dalekowzroczność, soczewki toryczne pomagają na astygmatyzm, z kolei soczewki multifokalne na persbiopię, czyli starczowzroczność. Drugi podział tyczy się natomiast czasu użytkowania soczewek. Soczewki jednodniowe sprawdzają się u osób noszących kontakty raz na jakiś czas, na przemian z okularami. Soczewki tygodniowe i miesięczne sprawdzą się u osób noszących kontakty stale.

 

Użytkowanie soczewek kontaktowych miesięcznych

            Miesięczne soczewki kontaktowe, aby spełniały bezpiecznie i komfortowo swoją funkcję, należy odpowiednio dobrać i odpowiednio o nie dbać. Soczewki kontaktowe, niezależnie od przeznaczonego czasu ich użytkowania, należy zdejmować do spania. Tak więc soczewki miesięczne nosi się przez 30 dni i zdejmuje na noc. Wyjątek stanowią niektóre soczewki miesięczne, które bez zdejmowania można nosić przez tydzień. Nie wolno jednak soczewek kontaktowych nosić dłużej niż miesiąc, bo gromadzą się na nich drobnoustroje. Nawet jeśli nadal czujemy się w nich dobrze, to możemy narażać się na zapalenia i zakażenia. Nie radzi się też kąpać w soczewkach, bo na soczewkach mogą osadzać się żyjące w wodzie bakterie, grzyby i pierwotniaki, które nie przedostałyby się do oka przez powietrze, ale prze soczewkę kontaktową już tak.

 

Zalety soczewek kontaktowych miesięcznych

            Miesięczne soczewki kontaktowe z racji przedłużonego czasu ich użytkowania cechują się dobrymi materiałami, z których zostały wykonane. To zwykle soczewki silikonowo-hydrożelowe, które pozwalają na pięciokrotnie większą przepuszczalność tlenu w porównaniu do zwykłych soczewek. Oprócz wygody użytkowania soczewek miesięcznych główną zaletę stanowi ich cena. Na pierwszy rzut wydaje się, że kontakty jednodniowe i tygodniowe kosztują taniej, ale należy pamiętać, że starczają na krócej. Kontakty miesięczne sprzedaje się zazwyczaj w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk. Ich koszt wynosi około 1 złotych za dzień, 7 złotych za tydzień i 30 złotych za miesiąc, czyli gdy kupujemy opakowanie z trzema sztukami koszt osiąga kwotę 90 złotych. Dolicza się ponadto płyn do soczewek, którego cena wynosi mniej więcej 50 złotych.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl