u-kogo-sprawdzaja-sie-soczewki
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
  • Mapa sklepów
  • Wyślij e-mail
  • Zaloguj się, bądź utwórz konto!
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Soczewki kontaktowe – u kogo się sprawdzą

0
Soczewki

            Małe, cienkie miseczki zakładane na oczy to soczewki kontaktowe. W branży optycznej zrobiły furorę. Stały się rewelacyjną alternatywą dla okularów. Czy jednak każdy może i powinien je nosić?!

 

Okulary czy soczewki kontaktowe

            Okulary w dzisiejszych czasach nie stanowią już wstydliwego aparatu korekcyjnego dla narządu wzroku. Co więcej, okazują się one niekiedy pożądanym elementem stylizacji. Wszystko za sprawą coraz lepiej dobieranych oprawek okularowych. Okulary mogą nosić więc nie tylko ci, którzy muszą, ale też ci, którzy chcą. Mimo wszystko soczewki kontaktowe wciąż zyskują na popularności. Ta alternatywa dla okularów okazuje się bardzo wygodna i pragmatyczna. Na domiar tego sprawdza się niemal u każdego.

 

Dla kogo soczewki kontaktowe

            Soczewki kontaktowe to wynalazek przede wszystkim dla osób z wadą wzroku. Kontakty korygują wzrok tak samo jak czynią to okulary. Zaleca się je osobom, które pomimo wady wzroku nie chcą chodzić w okularach lub osobom, których wada wzroku wymaga bardzo grubych szkieł w okularach. Sprawdzą się też u osób wykazujących dużą aktywność fizyczną, uprawiających sport, żyjących intensywnie. Soczewki kontaktowe to również wynalazek dla osób bez wady wzroku. Chodzi o soczewki kolorowe, które zmieniają lub podkreślają barwę oczu. Można je kupić w wariancie korekcyjnym z określoną ilością dioptrii lub w wariancie nie korygującym bez dioptrii.

Soczewek kontaktowych nie musi nosić każdy, a ten, kto tego chce. Zazwyczaj każdy może je nosić, ale lepiej się w tym utwierdzić. O tym czy i jakie soczewki kontaktowe powinniśmy nosić stwierdzi okulista lub optometrysta. W tym celu należy udać się do gabinetu okulistycznego lub salonu optycznego, gdzie podczas wizyty zbadamy wzrok oraz dowiemy się jak użytkować kontakty.

 

Szeroki wachlarz soczewek kontaktowych

            Rynek optyczny oferuje szeroki wachlarz soczewek kontaktowych. Pod względem użytkowania w sklepach optycznych można zakupić soczewki jednodniowe, tygodniowe miesięczne oraz kwartalne. Soczewki jednodniowe powinny wybrać osoby, które noszą kontakty na przemian z okularami, a więc noszą je jedynie raz na jakiś czas. Soczewki tygodniowe oraz miesięczne sprawdzą się natomiast u osób noszących kontakty stale. Można też wybrać soczewki kwartale, zazwyczaj polecane osobom użytkującym kontakty od lat. Należy pamiętać, iż soczewki użytkuje się jedynie w dzień, w nocy zaś się je zdejmuje. Spanie w soczewkach podrażania oczy prowadząc do zaczerwień, zapaleń, a na dłuższą metę nawet do utraty wzroku.

            Jak wiadomo wady wzroku różnią się między sobą, jednak tak jak okulary, tak też soczewki dostosowuje się do użytkownika. Soczewki sferyczne to kontakty korygujące krótkowzroczność oraz dalekowzroczność. Soczewki toryczne to kontakty, które sprawdzają się na astygmatyzm. Soczewki multifokalne z kolei to kontakty pomagające przy presbiopii zwanej starczowzrocznością. Soczewki kontaktowe wniosły zatem naprawdę wiele do optyki. Przede wszystkim jednak dały swobodny wybór osobom z wadą wzroku. Już nie muszą one nosić tylko okularów, mogą również soczewki.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl