V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Korzyści wynikające z korzystania z soczewek dwutygodniowych

  0

  Soczewki kontaktowe są wygodną, dyskretną alternatywą dla okularów korekcyjnych. Na co dzień z soczewek jednodniowych, dwutygodniowych czy miesięcznych korzysta wiele osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sport czy zwyczajnie nie przepadających za noszeniem okularów. Wybór właściwego wariantu soczewek nie jest jednak przypadkowy, a poza znalezieniem właściwej mocy szkieł kontaktowych warto dopasować także czas noszenia pojedynczej pary soczewek. Kiedy warto wybrać soczewki dwutygodniowe, jakie są ich zalety i czym różnią się od soczewek jednodniowych oraz miesięcznych? 

  Jak działają soczewki dwutygodniowe? 

  Spotykane najczęściej soczewki jednodniowe należy wymieniać codziennie, wyrzucając po całym dniu użytkowania i zakładając nową parę następnego dnia. Jak sugeruje nazwa, tryb noszenia soczewek dwutygodniowych jest zupełnie inny – z pomocą odpowiednich środków pielęgnujących, soczewki można używać ponownie przez okres dwóch tygodni, pamiętając o regularnej wymianie co 14 dni. Aby to było możliwe, soczewki dwutygodniowe należy po każdym dniu użytkowania oczyścić i przechowywać w specjalnym płynie do soczewek – zdezynfekowane i dobrze przechowywane szkła kontaktowe będą bezpieczne i gotowe do ponownego kontaktu z okiem. Jeśli zaniedbasz czyszczenie soczewek, ryzykujesz dostanie się do oczu różnego rodzaju drobnoustrojów i osadów, które mogą podrażnić oko, a nawet przyczynić się do rozwoju zapalenia spojówek. 

  Wybierz soczewki kontaktowe idealne dla siebie

  Oznaczenie „dwutygodniowe” na opakowaniu soczewek oznacza, że te nadają się do użytku dokładnie przez 14 dni od momentu otwarcia blistra. Nie należy korzystać z takich soczewek dłużej, nawet jeśli w ciągu dwóch tygodni ubierzesz je dwa razy. Istnieją też warianty, które pozwalają na noszenie w tzw. trybie przedłużonym – soczewki nosimy do 7 dni i 6 nocy bez przerwy, przy czym ich trwałość spada wówczas jedynie do tygodnia, a sam pomysł noszenia soczewek w nocy trzeba wcześniej skonsultować z okulistą

  Dlaczego warto wybrać soczewki dwutygodniowe?

  Dla osób korzystających z soczewek kontaktowych sporadycznie, soczewki dwutygodniowe mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony, ich pełną funkcjonalność i łatwość użytkowania z pewnością docenią ci, którzy szkła kontaktowe wybierają na co dzień, zastępując nimi okulary korekcyjne. Soczewki dwutygodniowe są znacznie tańsze, niż soczewki jednodniowe (opakowanie 6 soczewek dwutygodniowych ACUVUE OASYS kosztuje około 70 zł – tyle samo, co opakowanie 30 soczewek jednodniowych 1-DAY ACUVUE MOIST wystarczających zaledwie na 15 dni).

  Soczewki dwutygodniowe, poza lepszą ceną niż soczewki jednodniowe, wyróżniają się też większą wygodą noszenia i wyższą higieną niż soczewki miesięczne. Trzeba pamiętać, że im dłuższy czas użytkowania, tym grubsza soczewka, dlatego soczewki jednodniowe czy nawet dwutygodniowe są o wiele popularniejsze niż soczewki miesięczne czy soczewki roczne. Soczewki dwutygodniowe powinny być zawsze dopasowane do wady wzroku przez optometrystę – tylko tak zapewnią najlepszy poziom widzenia. 

  soczewki transitions acuvue

  Nowość! Wypróbuj soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys with TRANSITIONS™ 

   

  Zalety soczewek dwutygodniowych:

  • soczewki dwutygodniowe są tańsze, niż soczewki jednodniowe, wystarczające na taki sam okres czasu,
  • soczewki dwutygodniowe są oddychające, pozwalają na dobre nawilżenie oka i nie podrażniają nawet przy regularnym noszeniu, 
  • w soczewkach dwutygodniowych można spotkać filtry chroniące oczy przed światłem niebieskim czy ułatwiające widzenie przy jeździe samochodem, 
  • soczewki dwutygodniowe wymieniane są na tyle często, by pozostały higieniczne przez cały okres użytkowania – nawet codzienna pielęgnacja nie zapewni stuprocentowego oczyszczenia soczewek miesięcznych czy rocznych, dlatego krótszy okres użytkowania zdecydowanie przemawia na korzyść soczewek dwutygodniowych.

  U kogo sprawdzą się soczewki dwutygodniowe? 

  Nie przepadasz za noszeniem okularów korekcyjnych, ale soczewki jednodniowe nie są najbardziej opłacalnym finansowo rozwiązaniem? Soczewki dwutygodniowe to przede wszystkim wygoda i nieco tańsza w dłuższej perspektywie alternatywa okularów korekcyjnych. Warto zainwestować w nie, jeśli nosisz soczewki na co dzień, prowadzisz aktywny tryb życia, nie lubisz nosić okularów korekcyjnych lub wybierasz się na wakacje i zależy Ci na wygodzie. Jeśli już zdecydujesz się na soczewki dwutygodniowe, koniecznie zadbaj o ich pielęgnację – nie noś soczewek w nocy (jeśli nie są do tego przystosowane), zakładaj soczewki wyłącznie czystymi rękami i zawsze pamiętaj o umieszczeniu ich na noc w odpowiednim płynie i pojemniku na soczewki, oraz czyszczeniu pojemnika po każdym użyciu.

   

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl