Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Historia marki Oakley i jej najpopularniejsze modele

  0

  Początki Oakley – od uchwytów na kierownicę po karierę w optyce

  Pierwszym produktem, jaki stworzono pod logo marki Oakley były, być może zaskakująco, nie oprawki okularowe, a uchwyty na kierownicę do motocykli i rowerów BMX. Materiał, z jakiego wykonano te uchwyty miał zapewniać przede wszystkim zwiększoną przyczepność dłoni do kierownicy, co w rezultacie poprawiało pewność i stabilność jazdy. Marka Oakley od początku stawiała na akcesoria dla sportowców i już po kilku latach specjalizowała się nie tylko w dodatkach do rowerów i motocykli, ale także w produkcji gogli crossowych i narciarskich.

  Pierwsze modele okularów stworzonych przez Oakley odpowiadały potrzebom sportowców, którzy przy jeździe w pełnym słońcu potrzebowali skutecznego sposobu na ochronę oczu i poprawę widoczności na trasie. Oprawki i szkła miały być nie tylko przyciemniane, ale też niezwykle wytrzymałe – ryzyko upadków w sportach ekstremalnych a nawet narciarstwie jest na tyle duże, że delikatniejsze warianty okularów zwyczajnie nie zdawały tu egzaminu. Od pierwszych modeli gogli Oakley po dziś nie zmieniło się wiele – w ofercie marki w dalszym ciągu pojawiają się jedne z najbardziej wytrzymałych oprawek sportowych na świecie.

  OAKLEY OO9406 940603 ROZMIAR 37

   to jeden z najnowszych modeli gogli w kolekcji marki. Choć ta rozwija się obecnie bardziej w stronę tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych, przywiązanie do tradycji i historii marki pozostaje widoczne we wszystkich projektach Oakley.

  Pierwsze okulary sportowe i rozwój rynku okularów przeciwsłonecznych

  Oakley może pochwalić się ogromnym wkładem w rozwój nie tylko własnej marki, ale całego rynku okularów przeciwsłonecznych. To właśnie oni zaproponowali jako pierwsi specjalną technologię optyczną High Definition Optics, która skierowana po raz kolejny w stronę sportowców miała zapewnić im podczas treningów doskonałą ostrość widzenia, nawet w najtrudniejszych warunkach. Nowe okulary przeciwsłoneczne, choć doskonale chroniły oczy przed ostrym słońcem i odblaskami, bez większego problemu zapewniały pełną ostrość widzenia bez zniekształceń. Z jednej ze swoich pierwszych i najważniejszych technologii marka korzysta do dziś.

  Konkretne modele okularów Oakley nie są być może tak rozpoznawalne jak okulary Ray-Ban, Prada czy Dolce&Gabbana, jednak i w jej historii można dopatrzeć się modeli uznawanych dziś za kultowe. Wśród nich pojawia się bez wątpienia model Eyeshades stworzony w 1984 roku, dedykowany przede wszystkim dla rowerzystów i cechujący się sportowym charakterem, za którym Oakley podąża także w swoich bardziej casualowych oprawkach. Tuż obok Eyeshades warto wymienić również modele Blade i Frogskin

  OAKLEY FROGSKIN OO9013 24-305 ROZMIAR 55

  Ten ostatni jest obecnie najlepiej sprzedającym się modelem od początku istnienia marki.

  Sportowy charakter i ponadczasowe projekty – przegląd modeli okularów Oakley

  Proste, stylowe oprawki, wygodne zauszniki i kolorowe szkła, które można dostosować do warunków, w jakich okulary będą używane – szukając uniwersalnych okularów przeciwsłonecznych, które dopasują się do każdej stylizacji i będą wyglądać nowocześnie niezależnie od obowiązujących trendów modowych, modele proponowane przez Oakley są jednym z najłatwiejszych i najbardziej logicznych wyborów. Projektanci marki doskonale wiedzą, jak nawiązać do tradycji i swoich sportowych korzeni nie tylko w modelach celowanych w zawodników, ale też w bardziej casualowych oprawkach. Cechą charakterystyczną okularów Oakley może być prostota, jednak zdecydowanie nie należy traktować ich jako opcji nudnej – gwarantowana wysoka jakość i klasyczne wzornictwo z powodzeniem konkurują z najbardziej popularnymi markami na świecie.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl