Rodzaje szkieł do okularów. Jakie wybrać?

Twój komfort widzenia w ostatnim czasie mocno się pogorszył, a badanie u okulisty wykazało, że w związku z wystąpieniem wady wzroku niezbędne będzie noszenie przez Ciebie okularów? Nie załamuj się, wadę wzroku ma wiele osób, a okulary korekcyjne to nie koniec świata. Te często dodają klasy i poprawiają wygląd - możesz więc na tym nawet zyskać. Czeka Cię jednak bardzo ważne zadanie, jakim jest wybór szkieł okularowych, a te dostępne są w różnych wariantach. Zanim zdecydujesz się na konkretne soczewki - sprawdź, co warto wiedzieć na ich temat. Dzięki temu będziesz mieć możliwość wyrobienia okularów idealnie dopasowanych do wady wzroku i własnych oczekiwań.

Okulary, Książka, Telefon, Iphone, Smartfon

Soczewki jednoogniskowe - czym charakteryzują się takie szkła do okularów?

Soczewki jednoogniskowe to najpopularniejsze i jednocześnie klasyczne szkła do okularów. Tego typu soczewki są przeznaczone do korekcji takich wad wzroku jak krótkowzroczność lub nadwzroczności. W przypadku pierwszej z wymienionych wad stosuje się soczewki okularowe ujemne, natomiast przy drugiej z nich są to szkła okularowe dodatnie. Można tutaj mówić także o rozróżnieniu szkieł na organiczne oraz mineralne. Te dopasowuje się zależnie od indywidualnych oczekiwań, a często także od wady wzroku. Dzięki temu sposób korekcji jest wygodny dla osoby noszącej okulary.

Soczewki mineralne czy soczewki organiczne - które z nich będą lepsze?

Zastanawiasz się czym różnią się soczewki mineralne i organiczne? Podstawą, która je wyróżnia jest przede wszystkim materiał, z którego się je wykonuje. Soczewki mineralne to nic innego jak rodzaj soczewek wykonanych ze szkła. Organiczne soczewki produkuje się natomiast z tworzyw sztucznych. Chociaż jeden i drugi rodzaj soczewek ma dokładnie takie same właściwości optyczne, to jednak różnią się one między sobą pewnymi kwestiami. Zastanawiasz się jakimi? Soczewki organiczne (plastikowe) są wyjątkowo lekkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne - po prostu trudniej je zbić. Ich minusem jest natomiast niewielka wytrzymałość na zarysowania i dość duża grubość, co przy większej mocy soczewek nie prezentuje się zbyt dobrze. Szkła mineralne są co prawda cięższe, ale bardziej odporne na różnego rodzaju zarysowania. Są także cieńsze, co przy dużej mocy daje większe możliwości, jeżeli chodzi o oprawki i ich wybór. Bardzo ważny jest jednak w tym przypadku także index odnoszący się do załamania światła - to od niego w dużej mierze zależy grubość szkła. Oprócz tych dwóch rodzajów można zdecydować się także na poliwęglanowe szkła do okularów, które wiele specjalistów uważa za jeden z najlepszych wyborów.

Dla kogo będą odpowiednie soczewki progresywne i co je wyróżnia?

Okularowe soczewki progresywne są jednymi z tych, które można określić jako uniwersalne. Dlaczego? Ponieważ służą one korekcji bliży, dali i pośrednich odległości. Tym, co je wyróżnia jest płynna ogniskowa - zależy ona od miejsca, w które kierujesz swój wzrok. Wielu użytkowników jest zdania, że te soczewki są zdecydowanie wygodniejsze niż np. soczewki dwuogniskowe, które miały dwie części o różnych mocach, a dodatkowo prezentacja tych soczewek pozostawiała wiele do życzenia w kwestii estetyki. Dla kogo skierowany jest ten rodzaj soczewek do okularów? Przede wszystkim dla osób, które potrzebują różnych mocy do codziennego stosowania (dali i odległości pośrednich) i czytania (bliży).

Soczewki fotochromowe - komfort oczu dla tych, którzy sporo czasu spędzają poza domem

Soczewki fotochromowe to jeden z bardziej oryginalnych rodzajów szkieł. Można rozpoznać je po tym, że reagują na światło słoneczne i w kontakcie z nim ciemnieją. Jest to możliwe z uwagi na fakt, że w składzie tych soczewek stosuje się specjalne cząsteczki organiczne. Te zazwyczaj powstają na bazie węgla. Oczy są więc mniej narażone na zmęczenie - szczególnie u tych osób, które pracują na "świeżym powietrzu" i są bardzo wrażliwe. Kolor zaciemnienia szkieł w przypadku okularów może być dopasowany do indywidualnych wymagań użytkownika. Chociaż standardem są powłoki zmieniające się na barwę brązową i szarą, to można zdecydować się także na wybór soczewek, które są szarozielone. Każde z nich natomiast idealnie chronią oczy i zapewniają wysoki komfort.

Okulary przeciwsłoneczne - korekcja i skuteczna ochrona od promieniowania UV w jednym

Musisz nosić okulary, a planujesz wakacje i chciałbyś czuć się komfortowo podczas urlopowych aktywności? Okazuje się, że jest to możliwe. Soczewki okularowe, które są obecnie dostępne na rynku dają ogromne możliwości, co sprawia, że możliwe jest wyrobienie okularów przeciwsłonecznych, które jednocześnie będą nadal okularami korekcyjnymi. Nie są one nowością na rynku, a mimo wszystko wciąż niewiele osób ma świadomość, że istnieje tego typu rozwiązanie. W soczewkach korekcyjno-przeciwsłonecznych będziesz odczuwać wygodę nie tylko podczas wakacji. Te idealnie sprawdzają się w przypadku kierowców, którym nie są już groźne żadne błyski światła. Oprócz komfortu dla oczu to także spore bezpieczeństwo na drodze, a to jak wiadomo jest najważniejsze.

Jakie szkła do okularów są obecnie najpopularniejsze?

Dostępne obecnie możliwości rynkowe dają szeroki wybór, jeżeli chodzi o okulary i szkła do nich. Dotyczy to nie tylko dopasowania soczewek do konkretnej wady wzroku, ale także indywidualnych oczekiwań. Absolutną podstawą w soczewkach jest obecnie powłoka antyrefleksyjna. Wynika to z faktu, że wiele osób pracuje przed monitorem komputera lub spędza wolny czas oglądając filmy przy użyciu laptopa. Powłoka antyrefleksyjna to w tym przypadku podstawa, która chroni oczy, redukuje dochodzące do niego światła i sprawia, że te mniej się męczą. Zastosowanie powłoki możliwe jest w przypadku każdego typu szkieł okularowych, dlatego większość osób wybiera antyrefleks. Chętnie wybierane rodzaje szkieł okularowych to soczewki progresywne, po które coraz częściej sięgają starsze osoby. Dla nich to komfort i brak konieczności zamiany okularów zależnie od sytuacji. Młodzi natomiast chętnie sięgają po korekcyjne okulary przeciwsłoneczne - można to zauważyć szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Wysokiej jakości szkła okularowe - postaw na sprawdzone marki

Wybór konkretnego rodzaju korekcyjnych szkieł okularowych to nie wszystko, o czym należy pamiętać. Bardzo ważne jest to, aby soczewki miały odpowiednią jakość - niezależnie od tego czy decydujesz się na soczewki mineralne, soczewki organiczne, soczewki jednoogniskowe, czy progresywne. Dlatego warto stawiać na sprawdzone marki i zaufanych dostawców. Dzięki temu możesz być pewien, że soczewki zagwarantują Ci komfort widzenia, a także będą bezpieczne dla Twoich oczu. Pamiętaj także, że okulary - zarówno do codziennego noszenia, jak i czytania możesz wykonać stacjonarnie lub online - bez wychodzenia z domu. Decydując się na drugie z wymienionych rozwiązań, zwróć szczególną uwagę na naszą nową ofertę - zakup kompletnej pary okularów korekcyjnych przez sklep Soczewki24.pl (wystarczy mieć receptę, by szybko i prosto stać się właścicielem modnych okularów; wybór w soczewkach też jest duży - nie wiesz dokładnie, które będą dla Ciebie najlepsze? skontaktuj się z nami, pomożemy).