V
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl

 • +48 71 757 53 88
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Znajdź najbliższy salon

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

  Jak dobrać soczewki kontaktowe

  Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybierane przez osoby z wadą wzroku, które jeszcze do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, aby normalnie funkcjonować. Powodów rosnącej popularności soczewek kontaktowych jest wiele. Jednym z nich jest dynamiczny rozwój technologii produkcji oraz stosowanie coraz nowocześniejszych materiałów, z których powstają soczewki. Drugim powodem jest stale poszerzana oferta soczewek kontaktowych, za pomocą których można obecnie skorygować niemal każdą wadę wzroku - od krótkowzroczności (soczewki sferyczne), przez astygmatyzm (soczewki toryczne), po starczowzroczność (soczewki multifokalne).

  Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych, powinieneś odwiedzić specjalistę – okulistę lub optometrystę, który wykona badanie i dzięki swojej wiedzy dobierze soczewki kontaktowe najlepiej dopasowane do Ciebie i Twojej wady wzroku. Podczas badania specjalista dokładnie określi rodzaj oraz wielkość wady i dokona pomiaru geometrii oka. Sprawdzi również, czy nie występują u Ciebie żadne schorzenia oczu, które mogłyby wykluczać możliwość noszenia soczewek kontaktowych.  Badanie w celu dopasowania soczewek kontaktowych

  W skład badania wykonywanego w celu dopasowania soczewek kontaktowych powinno wchodzić:

  • sprawdzenie ostrości wzroku,
  • ustalenie dokładnej refrakcji oka,
  • pomiar krzywizny rogówki,
  • sprawdzenie przedniego odcinka oka,
  • ocena wydzielania łez.

  Sprawdź, gdzie możesz wykonać badanie wzroku

  Po przeprowadzeniu takiego badania i zebraniu wszelkich niezbędnych informacji, okulista lub optometrysta może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe, najlepiej pasujące do Twoich indywidualnych potrzeb. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy i sprawdza jak się układają. W niektórych przypadkach konieczne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby. Następnie możesz zapoznać się szczegółowo z zasadami, jakie obowiązują podczas użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po około dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji specjalista powinien sprawdzić stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeżeli wszystko przebiega normalnie, to co kilka miesięcy powinieneś zgłaszać się jedynie na okresowe kontrole.

  Zalety i wady noszenia soczewek kontaktowych

  Zalety:

  • LEPSZE ROZWIĄZANIE NIŻ OKULARY

  W niektórych przypadkach soczewki kontaktowe są lepszym rozwiązaniem niż okulary korekcyjne, np. w przypadku dużej różnicy (powyżej 3 dioptrii) między wadą w jednym i drugim oku. W takim przypadku trudno jest odpowiednio dobrać korekcję okularową.

  • KOMFORT I WYGODA UŻYTKOWANIA

  Szeroki wybór różnych trybów noszenia pozwala na dobranie soczewek do indywidualnych potrzeb i stylu życia, a nowoczesne materiały sprawiają, że soczewki można nosić dłużej bez odczuwania dyskomfortu. Soczewki miesięczne można nosić nawet 30 dni. W ofercie znaleźć można także szkła, których nie trzeba ściągać na noc. Natomiast soczewki jednodniowe pozwalają zapomnieć o konieczności pielęgnacji, płynach, pojemniczkach - rano zakładasz, wieczorem wyrzucasz.

  • ŻYCIE BEZ OGRANICZEŃ

  Soczewki pozwalają cieszyć się pełnią życia. W soczewkach można uprawiać sport, ćwiczyć na siłowni, wygodnie biegać lub ćwiczyć jogę. Nie zaparują, nie przeszkadzają na imprezie ani w kinie na filmie 3D, kiedy koniecznie jest założenie specjalnych okularów. Świetnie sprawdzają się latem – na plaży, podczas wycieczek, w SPA. Do tego można do nich założyć modne okulary przeciwsłoneczne!

  Wady:

  • ŹLE DOBRANE SOCZEWKI

  Soczewki, które są za ciasne, uciskają rogówkę, powodując obrzęk, a wraz z nim gorsze widzenie. Dodatkowo ciągłe uciskanie naczyń krwionośnych sprawia, że oko wygląda na przekrwione. Natomiast użytkowanie za dużych soczewek jest niewygodne i może prowadzić do wielkobrodawkowego zapalenia spojówek. Dlatego tak ważne jest dopasowanie soczewek kontaktowych u specjalisty.

  • PRZECIWWSKAZANIA

  Niektóre schorzenia powodują, że nie należy stosować soczewek kontaktowych. Tak jest np. w przypadku zespołu suchego oka. Także osoby z uczuleniem na pyłki lub kurz nie powinny używać soczewek w okresie największego nasilenia alergii. Kobiety w ciąży powinny zrezygnować z soczewek, ponieważ wahania hormonów w tym czasie często wpływają na przesuszenie rogówki.

  • KONIECZNOŚĆ ZACHOWANIA HIGIENY

  Użytkowanie soczewek kontaktowych wymaga stosowania zasad higieny i pielęgnacji. Przekraczanie terminu, w którym należy wymienić soczewki na nowe, zbyt długie noszenie soczewek bez zdejmowania, niewłaściwe przechowywanie lub dezynfekcja, aplikacja nieumytymi rękami, sprawiają, że na soczewkach gromadzą się zarazki, co sprzyja zakażeniom.

  Pierwsze dopasowanie soczewek w salonach Soczewki24

  Zapraszamy na pierwsze dopasowanie soczewek kontaktowych do salonów Soczewki24.pl oraz Viu Viu Optica! Dopasowanie jest płatne, ale w jego cenie otrzymasz swój pierwszy zestaw soczewkowy. Podczas wizyty specjalista wykonuje badanie oraz udziela instrukcji, jak należy zakładać i zdejmować soczewki oraz jak je odpowiednio pielęgnować. Wizyta kontrolna po dopasowaniu jest bezpłatna.

  Zapisz się na badanie - pierwsze dopasowanie soczewek kontaktowych w wybranym salonie.

  Dopasowanie soczewek

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl