content

Znajdź najbliższy salon

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe

Jak dobrać soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są coraz częściej wybierane przez osoby z wadą wzroku, które do niedawna jeszcze musiały nosić okulary korekcyjne, aby normalnie funkcjonować. Powodów rosnącej popularności soczewek kontaktowych jest wiele. Jednym z nich jest dynamiczny rozwój technologii produkcji oraz stosowanie coraz nowocześniejszych materiałów, z których powstają soczewki. Drugim to stale poszerzana oferta soczewek kontaktowych, za pomocą których można obecnie skorygować niemal każdą wadę wzroku od krótkowzroczności [soczewki sferyczne], przez astygmatyzm [soczewki toryczne] po starczowzroczność [soczewki multifokalne].

Decydując się na noszenie soczewek kontaktowych, powinieneś odwiedzić specjalistę – okulistę lub optometrystę, który wykona badanie i dzięki swoje wiedzy dobierze soczewki kontaktowe najlepiej dopasowane idealnie do ciebie i twojej wady wzroku. Podczas badania specjalista dokładnie określa rodzaj oraz wielkość wady i dokonuje pomiaru geometrii oka. Sprawdza również, czy nie występują u ciebie żadne schorzenia oczu, które mogłyby wykluczać możliwość noszenia soczewek kontaktowych.Badanie w celu dopasowania soczewek kontaktowych

W skład badania wykonywanego w celu dopasowania soczewek kontaktowych powinno wchodzić:

 • sprawdzenie ostrości wzroku
 • ustalenie dokładnej refrakcji oka
 • pomiar krzywizny rogówki
 • sprawdzenie przedniego odcinka oka
 • ocena wydzielania łez.

Po przeprowadzeniu takiego badania i zebraniu wszelkich niezbędnych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować konkretne soczewki kontaktowe najlepiej pasujące do twoich indywidulanych potrzeb. Specjalista zakłada wybrane soczewki na oczy i sprawdza jak się układają. W niektórych przypadkach konieczne może być zamówienie u producenta soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby. Następnie możesz zapoznać się szczegółowo z zasadami, jakie obowiązują podczas użytkowania soczewek kontaktowych. Po dopasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po około dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji specjalista powinien sprawdzić stopień tolerancji oka na soczewkę. Jeżeli wszystko przebiega normlanie to co kilka miesięcy powinieneś zgłaszać się na okresowe kontrole.

Zalety i wady noszenia soczewek kontaktowych:

Zalety:

 • LEPSZE ROZWIĄZANIE NIŻ OKULARY

W niektórych przypadkach soczewki kontaktowe są lepszym rozwiązaniem niż okulary, np. w przypadku dużej różnicy [powyżej 3 dioptrii] między wadą w jednym i drugim oku. W takim przypadku trudno jest odpowiednio dobrać korekcje okularową.

 • KOMFORT I WYGODA UŻYTKOWANIA

Szeroki wybór różnych trybów noszenia pozwala na dobranie soczewek do indywidulanych potrzeb i stylu życia, a nowoczesne materiały sprawiają, że soczewki można nosić dłużej bez odczuwania dyskomfortu. Niektóre soczewki można nosić nawet 30 dni bez zdejmowania na noc! Natomiast soczewki jednodniowe pozwalają zapomnieć o konieczności pielęgnacji, płynach, pojemniczkach, po prostu rano zakładasz- wieczorem wyrzucasz.

 • ŻYCIE BEZ OGRANICZEŃ

Soczewki pozwalają cieszyć się pełnią życia. W soczewkach można uprawiać sport, ćwiczyć na siłowni, wygodnie biegać lub ćwiczyć jogę. Nie zaparowują, nie przeszkadzają na imprezie, ani w kinie na filmie 3D. Świetnie sprawdzają się latem – na plaży, podczas wycieczek, w SPA, a do tego można do nich założyć modne okulary przeciwsłoneczne!

Wady:

 • ŹLE DOBRANE SOCZEWKI

Soczewki, które są za ciasne uciskają rogówkę, powodując obrzęk a wraz z nim gorsze widzenie. Dodatkowo ciągłe uciskanie naczyń krwionośnych sprawia, że oko wygląda na przekrwione. Natomiast użytkowanie za dużych soczewek jest niewygodne i może prowadzić do wielkobrodawkowego zapalenia spojówek. Dlatego tak ważne jest dopasowanie soczewek kontaktowych u specjalisty.

 • PRZECIWWSKAZANIA

Niektóre schorzenia powodują, że nie należy stosować soczewek kontaktowych. Tak jest np. w przypadku zespołu suchego oka. Także osoby z uczuleniem na pyłki lub kurz nie powinny używać soczewek w okresie największego nasilenia alergii. Kobiety w ciąży również powinny zrezygnować z soczewek, ponieważ wahania hormonów w tym czasie często wpływają na przesuszenie rogówki.

 • KONIECZNOŚĆ ZACHOWANIA HIGIENY

Użytkowanie soczewek kontaktowych wymaga stosowania zasad higieny i pielęgnacji. Przekraczanie terminu, w którym należy wymienić soczewki na nowe, zbyt długie noszenie soczewek bez zdejmowania, niewłaściwe przechowywanie lub dezynfekcja, aplikacja nieumytymi rękami sprawiają, że na soczewkach gromadzą się zarazki, co sprzyja zakażeniom.

Pierwsze dopasowanie soczewek w salonach Soczewki24

Zapraszamy na pierwsze dopasowanie soczewek kontaktowych do salonów Soczewki24.pl oraz Viu Viu Optica! Dopasowanie jest płatne, ale w jego cenie otrzymasz swój pierwszy zestaw soczewkowy. Podczas wizyty specjalista wykonuje badanie oraz udziela instrukcji, jak należy zakładać i zdejmować soczewki oraz jak je odpowiednio pielęgnować. Wizyta kontrolna po dopasowaniu jest bezpłatna.

Zapisz się na pierwsze dopasowanie soczewek kontaktowych w wybranym salonie >>>

Dopasowanie soczewek

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl