Zapraszamy na badanie wzroku i dopasowanie soczewek!

Pamiętaj, przy zakupie okularów korekcyjnych badanie wzroku w promocyjnej cenie wynosi również tylko 9 zł.
1

Umów się na wizytę

Wybierz płeć:
* Pole obowiązkowe
2

Wybierz swój salon

3

Rodzaj badania

Dobór soczewek kontaktowych
sferycznych: 179zł
torycznych: 189zł
multifokalnych: 199zł
Dobór okularów korekcyjnych
Dobór okularów korekcyjnych: 149zł
przy zakupie okularów: 9zł
Kontrolna wizyta (kolejna)
Kontrola wizyta w gabinecie: 0zł

Dodatkowe informacje

Uwaga! Po zapisie na badanie skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia wizyty.

Zapraszamy na badanie wzroku do salonów Soczewki24.pl oraz Viu Viu Optica! Decydując się na dopasowanie soczewek kontaktowych, po badaniu otrzymają Państwo w prezencie swoje pierwsze soczewki, a także płyn do ich przechowywania i pielęgnacji.

W naszych salonach wykonujemy badania niezbędne do właściwego dobrania okularów lub soczewek kontaktowych. Każdy gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny przeznaczony do precyzyjnego badania wzroku. Badania wykonują dyplomowani optometryści, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w doborze okularów korekcyjnych oraz soczewek kontaktowych.

Jakie badania wykonujemy?

1. Badanie w celu dobrania okularów korekcyjnych – badanie ostrości wzroku oraz ogólnego stanu zdrowia oczu wykonujemy po 13-tym roku życia.

2. Dopasowanie soczewek kontaktowych – badanie wzroku, indywidualne dobranie soczewek do fizjologii oka (po 13-tym roku życia), instruktaż zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych oraz ich pielęgnacji.*

3. Wizyty kontrolne po dopasowaniu soczewek kontaktowych w naszym salonie (do 14 dni od pierwszej wizyty).

Wypełnij powyższy formularz, aby umówić się na badanie wzroku w wybranym salonie!

* Specjalistyczne dopasowanie soczewek w kwocie 500 zł

- Zespół Soczewki24

  • Kiedy iść na badanie wzroku?

    Kompleksowe badanie wzroku wykonywane regularnie jest ważne, ponieważ daje możliwość wykrycia ewentualnych chorób oczu czy zmian w obrębie gałki ocznej, które mogą rozwijać się bezobjawowo. Ponadto należy wykonywać badanie wzroku zawsze, kiedy ma się: niepokojące objawy np. zaczerwienienie oczu, problemy z widzeniem (zamglony obraz, podwójne widzenie, zaburzenia w polu widzenia, gorsza ostrość wzroku), bóle głowy wynikające z pracy czy komputerze lub wysiłku wzrokowego. Dodatkowe badania wzroku wykonuje się także, jeżeli w rodzinie występują problemy genetyczne lub choroby oczu.
  • Ile kosztuje badanie wzroku?

    Cena badania zależy w dużej mierze od tego, jaka wada wzroku dotyczy konkretnego pacjenta. Dopasowanie sferycznych soczewek kontaktowych jest tańszą usługą niż badania wzroku dla osób potrzebujących soczewek torycznych czy multifokalnych. Ceny wahają się w przedziale 179-199 złotych. Jeżeli chodzi o dobór okularów korekcyjnych, badanie wzroku kosztuje 149 złotych. Jednak przy zakupie ich w naszym salonie, badanie wykonujemy w promocyjnej cenie wynoszącej tylko 9 zł. Nie bierzemy także opłaty za wizyty kontrolne.
  • Jak wygląda badanie wzroku?

    Badanie wzroku przeprowadza w naszym salonie specjalista (nie jest to okulista, lecz optometrysta lub refrakcjonista). Rozpoczyna od wywiadu, dzięki któremu może uzyskać informacje na temat ewentualnych dolegliwości czy problemów genetycznych w rodzinie pacjenta. Następnie wykonuje wstępny pomiar ostrości wzroku na autorefraktometrze (to urządzenie, które wstępnie podpowiada specjaliście, jaką pacjent posiada wadę do dali). Kolejnym krokiem jest badanie refrakcji – na tym etapie określany jest typ korekcji niezbędnej do przywrócenia prawidłowego widzenia do dali poprzez odczytywanie znaków na tablicy Snellena. Po określeniu wartości okularów do dali, rozpoczyna się badanie widzenie do bliży (poprzez odczytywania coraz mniejszego tekstu w odległości 40 cm). Jeśli pacjent tego wymaga, to specjalista określa również wartość korekcji do bliży. W trakcie wizyty wykonuje się także badanie oczu przy pomocy lampy szczelinowej (pomaga ocenić przedni odcinek gałki ocznej – powiek, rogówki, soczewki, tęczówki, spojówki i twardówki oraz siatkówki), a w następnym etapie pomiar ciśnienia śródgałkowego. Badanie dna oka to ostatnia część badania wzroku (pomaga w identyfikacji ewentualnych poważniejszych problemów związanych np. z nerwem wzrokowym, jak również kontroluje naczynia krwionośne wewnątrz gałki ocznej).
  • Jak długo trwa badanie wzroku?

    Czas trwania badania wzroku może być zróżnicowany w zależności od wielu różnych czynników. Wpływa na to specyfika badania, a także to czy pacjent cierpi na jakieś choroby przewlekłe oraz jaką ma wadę wzroku. Standardowe procedury przeprowadzane przez optometrystę w naszym salonie optycznym nie powinny przekraczać jednak 30-40 minut.
  • Jak przygotować się do badania wzroku?

    Badanie pola widzenia czy badania obrazowe oka nie wymagają większego przygotowania. Przed wizytą warto jednak zastanowić się nad problemami związanych z widzeniem. Mogą to być np. problemy z zamglonym widzeniem, bóle głowy, suchość oczu, schorzenia ogólnoustrojowe. O każdej z tych dolegliwości warto wspomnieć specjaliście. Osoby, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe, powinny wziąć je ze sobą na wizytę. Pomoże to optometryście w ocenie aktualnej korekcji wzroku czy jej ewentualnej zmianie.
  • Jak często należy wykonywać kontrolne badanie wzroku?

    Zaleca się wykonywanie podstawowych badań wzroku raz w roku, nie później niż raz na dwa lata. Nie ma jednak konieczności udawania się do lekarza okulisty. Badania wykonywane przez optometrystę także są w stanie wykazać ewentualne problemy ze wzrokiem. Osoby po 40. roku życia lub te, które mają wysokie ciśnienie i występują u nich inne czynniki ryzyka, powinny robić badania oka co roku. Jest to kluczowe dla utrzymania ostrości wzroku i uniknięcia poważniejszych problemów, jak np. odwarstwienie siatkówki.
  • Czy badanie pod dopasowanie soczewek kontaktowych jest inne od standardowego badania wzroku?

    Osoby z wadą wzroku, które chciałyby ją korygować za pomocą szkieł kontaktowych, powinny zdecydować się na ich specjalne dopasowanie. Różni się ono od standardowego badania wzroku. Obejmuje dodatkowe kroki, takie jak dokładny pomiar rogówki i inne kwestie mające kluczowe znaczenie w budowie oka. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie soczewek do indywidualnych potrzeb. Gwarantuje to komfort ich noszenia, minimalizując ryzyko problemów z widzeniem czy oczami.
  • Jaki rodzaj badania pod dopasowanie soczewek kontaktowych wybrać?

    W czasie badania mającego na celu dopasowanie szkieł kontaktowych specjalista określi, jaki rodzaj soczewek jest potrzebny (sferyczne, astygmatyczne, multifokalne). Ceny poszczególnych badań wzroku pod konkretny rodzaj różnią się od siebie w niewielkim stopniu. W czasie badania nasi klienci są informowani przez osobę badającą, jakich soczewek potrzebują. Cena dopasowania pod soczewki astygmatyczne czy multifokalne jest wyższa niż pod sferyczne. Wynika to z faktu, że specjalista musi zrobić dodatkowe pomiary.
  • Czy po dopasowaniu soczewek kontaktowych potrzebne jest drugie, kontrolne badanie?

    Po dopasowaniu soczewek kontaktowych zaleca się drugie, kontrolne badanie wzroku. Dzięki niemu można ocenić, czy szkła zostały prawidłowo dobrane i spełniają wszelkie oczekiwania, jakie ma pacjent. Badanie kontrolujące wadę wzroku pozwala także monitorować ogólny stan zdrowia oczu. Ten ma wpływ na komfort noszenia szkieł kontaktowych, a także brak ewentualnych problemów.
  • Czy należy umówić dwa badania wzroku, jeśli chce się i soczewki, i okulary?

    W przypadku, gdy chcesz nosić zarówno soczewki kontaktowe, jak i okulary, w formularzu zgłoszeniowym zaznacz obydwie te opcje. Chociaż badanie wykonywane w jednym i drugim przypadku nieco różni się między sobą, to można wykonać je na jednej wizycie.
  • Czy mając własną receptę konieczne jest ponowne badanie wzroku?

    Jeżeli klient ma aktualną receptę na okulary lub soczewki kontaktowe i nie zauważa u siebie żadnych zmian, jeżeli chodzi o pole widzenia czy ogólne zdrowie oczu, to nie ma potrzeby, aby przechodził ponowne pełne badanie wzroku. Może skorzystać z recepty, którą posiada, aby wyrobić okulary lub soczewki kontaktowe. Warto jednak pamiętać, że przy zakupie okularów korekcyjnych badania wykonuje się bezpłatnie w naszych salonach. Możliwe jest dzięki temu uzyskanie bieżących informacji na temat wzroku. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z tej opcji.
  • Kto bada wzrok w salonach optycznych - optometrysta czy okulista?

    W naszych salonach optycznych to optometryści przeprowadzają badania wzroku. Są to wykwalifikowani specjaliści, którzy mają wiedzę i doświadczenie niezbędne do oceny zdrowia oczu. Okulistyka nie ma przed nimi tajemnic. Mogą oni przeprowadzać badanie refrakcji czy badanie ciśnienia śródgałkowego. Oceniają także tarczę nerwu wzrokowego i badają dno oka czy reakcję na bodźce świetlne. Na podstawie uzyskanych informacji określają metodę korekcji wady wzroku – okulary lub soczewki kontaktowe.
  • Kiedy należy udać się do okulisty?

    Wizyta u okulisty bywa konieczna w przypadku poważnych, nawracających lub specyficznych problemów zdrowotnych oczu. Lekarz zajmuje się nie tylko diagnostyką, ale i leczeniem takich chorób oczu jak zapalenie spojówek, problemy z siatkówką, zaćma czy jaskra. Jeżeli jednak konieczne jest jedynie dopasowanie okularów korekcyjnych czy szkieł kontaktowych to wystarczające będzie badanie u optometrysty. W razie, gdyby ten specjalista zauważył niepokojące objawy związane z narządem wzroku czy problemu w obrębie nerwu wzrokowego – sam skieruje takiego pacjenta do lekarza okulisty.
  • Jak wygląda badanie wzroku u dziecka?

    Badanie wzroku u dziecka nieznacznie różni niż to, które wykonuje się u dorosłego. Przede wszystkim wymaga ono podejścia specjalisty dostosowanego do wieku dziecka. Wstępny wywiad przeprowadza się zazwyczaj z rodzicem. Następne kroki przebiegają według standardowych procedur. Jeżeli chodzi o młodsze dzieci, to w większości przypadków badanie kończy się dopasowaniem okularów korekcyjnych w momencie wykrycia wady wzroku. Możliwość dobrania soczewek kontaktowych jest dostępna natomiast w przypadku dzieci samodzielnych (powyżej 13 roku życia), które same mogą zadbać o ich pielęgnację i higienę podczas zakładania czy ściągania.
  • O co zapyta mnie specjalista badający wzrok?

    Podczas badania wzroku optometrysta może zadawać różne pytania mające na celu uzyskanie wszelkich informacji na temat zdrowia oczu. Mogą one dotyczyć: noszenia soczewek kontaktowych i okularów, historii chorób oczu w rodzinie, stylu życia i pracy, częstotliwości korzystania z urządzeń elektronicznych, ostrości widzenia po zmroku. Specjalista może chcieć także uzyskać informacje dotyczące innych chorób czy problemów zdrowotnych, które mogą przekładać się na ostrość widzenia i zdrowie oczu.
  • Jak zapisać się na badanie wzroku?

    Najwygodniejszym sposobem umożliwiającym umówienie się na badanie wzroku jest wypełnienie specjalnego formularza znajdującego się na naszej stronie. Należy określić w nim swoją płeć, a następne podać dane osobowe i kontaktowe (imię, nazwisko, telefon, e-mail). Kolejnym krokiem jest wybór salonu, dnia i godziny. Ostatni etap to określenie, czy badanie ma na celu dopasowanie soczewek kontaktowych, dobór okularów korekcyjnych czy ma to być wizyta kontrolna. W razie potrzeby w formularzu można uwzględnić także dodatkowe informacje.
  • Czy mam mieć za sobą wyniki ostatnich badań wzroku?

    Przedstawienie dotychczasowych wyników badań wzroku może być pomocne dla specjalisty w trakcie badania. Dokumentacja uwzględnia zwykle wszelkie informacje o wzroku, jego korekcji i ewentualnych problemach, jakie miały miejsce, a które mogą wymagać szczególnej uwagi. Jest to szczególnie ważne, jeżeli pacjent miał wykonywanie badanie OCT lub przeprowadzana była skaningowa tomografia siatkówkowa (HRT) czy skaningowa polarymetria laserowa(GDX).
  • Czy na badanie wzroku przyjść w soczewkach?

    Jeżeli na co dzień korzysta się z soczewek kontaktowych, to w większości przypadków zaleca się, aby przyjść w nich na badanie. Co więcej, warto nosić je wcześniej przez co najmniej kilka godzin. W razie wątpliwości można jednak uwzględnić to pytanie w formularzu kontaktowym lub skontaktować się osobiście z salonem optycznym, w którym będzie wykonywane badanie wzroku.
  • Czy podczas badania wzroku można mieć makijaż?

    Zaleca się, aby na badanie wzroku przyjść bez makijażu oczu. Dlaczego? Ponieważ może on stwarzać pewne trudności w ocenie stanu zdrowia oczu. Podczas czynności, jakie będzie wykonywał optometrysta, drobinki kosmetyków mogą przedostać się także do wnętrza gałki ocznej. To z kolei może prowadzić do różnego rodzaju podrażnień. Wówczas prawidłowa ocena wzroku stanie pod znakiem zapytania.
  • Czy komputerowe badanie wzroku jest szkodliwe?

    Komputerowe badanie wzroku nie jest w żaden sposób szkodliwe dla pacjenta. Warto natomiast pamiętać o tym, że jest ono bardzo ogólne i pozwala wyłącznie na rozpoznanie wady wzroku oraz dopasowanie metody korekcji. Jest to jedna z głównych procedur diagnostycznych, jeżeli chodzi o dopasowanie soczewek czy okularów korekcyjnych. W razie problemów ze wzrokiem zaleca się natomiast przeprowadzenie szczegółowych badań.