pl
Sklep z soczewkami i okularami - Soczewki24.pl
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Ranking najpopularniejszych damskich modeli okularów przeciwsłonecznych 0

Okulary przeciwsłoneczne to latem niezbędnik w każdej garderobie. Są nie tylko modnym dodatkiem, który podkreśla stylizację, ale przede wszystkim ochroną oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlatego warto wybrać jedną lub kilka par, które zawsze będą pod ręką. Współcześnie specjaliści zachęcają do tego, aby okulary przeciwsłoneczne nosić również w okresie jesienno-zimowym. Zwłaszcza w zimie, kiedy słońce znajduje się nisko, i mimo tego, że nie jest już tak mocne, wciąż jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Na jakie okulary przeciwsłoneczne się zdecydować? Zobacz ranking najpopularniejszych markowych okularów przeciwsłonecznych damskich.

czytaj całość »
Fenomen amerykańskiej mody na europejskich ulicach - oprawki Ralph Lauren 0

Okulary sygnowane logo największych marek modowych stały się w ostatnich latach jednym z ważnych elementów w trendach, stanowiąc nieodłączny element garderoby. Po markowe okulary sięgamy nie tylko latem, w postaci okularów przeciwsłonecznych, ale i zimą, gdzie giganci tacy jak Dolce&Gabbana, Michael Kors czy Ralph Lauren mogą popisać się doskonale przygotowanymi oprawkami okularów korekcyjnych. Ostatnia ze wspomnianych marek z pewnością zwraca na tej liście uwagę – słynący z prostych t-shirtów, amerykańskiej elegancji i charakterystycznego logo z koniem dom mody, nie wydaje się na pierwszy rzut oka najbardziej odważną z propozycji. Jak się jednak okazuje, ich okulary podbiły już serca wielu. Czy warto kupić oprawki Ralph Lauren?

 

czytaj całość »
Dolce & Gabbana - wyjątkowa stylistyka oprawek 0

Dolce & Gabbana jest bez wątpienia jedną z najbardziej kreatywnych i awangardowych marek modowych, które dziś zajmują się nie tylko odzieżą, ale też różnorodnymi dodatkami. Torebki, paski, buty, czy wreszcie oprawki okularowe z logo D&G to wybór dla osób ceniących sobie nowatorskie rozwiązania, ciekawy design i indywidualizm w każdej dziedzinie życia. W kolekcjach nie ma miejsca na proste, klasyczne wzory – każda para okularów wychodząca spod projektu Dolce & Gabbana to hołd dla modowych korzeni marki.

 

czytaj całość »
Historia marki Oakley i jej najpopularniejsze modele 0

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne marki Oakley to jedne z najpopularniejszych modeli markowych oprawek, łączące w sobie kreatywność, praktyczność i najnowsze trendy modowe. Korzenie marki sięgają 1975 roku, kiedy to twórca marki, Jim Jannard, postanowił otworzyć nową firmę we własnym garażu, mając do dyspozycji zaledwie 300 dolarów. Nawet on, znany z innowacyjnych pomysłów nie mógł przewidzieć, że w przeciągu ponad 40-letniej działalności marka zdoła opatentować ponad 600 różnych rozwiązań technologicznych i wzorniczych. To właśnie te patenty wynoszą Oakley do statusu jednej z najbardziej rozwiniętych marek optycznych na świecie.

czytaj całość »
Okulary przeciwsłoneczne Mango 0

Okulary przeciwsłoneczne to niewątpliwie jeden z najbardziej uniwersalnych akcesoriów. W dawniejszych czasach, a dokładnie już w XII wieku, były one używane w Chinach jedynie przez sędziów, tak, aby ukryli oni swoje emocje przy wykonywaniu wyroków. Do Europy dotarły one dopiero w XVIII, i nie służyły początkowo do ochrony przed słońcem. Największy boom na okulary przeciwsłoneczne przypada na lata 30. ubiegłego wieku, kiedy możliwe stało się produkowanie szkła polaryzacyjnego (wcześniejsza technologia takich możliwości nie dawała). 

czytaj całość »
Round czy Square – geometria w okularach Ray-Ban i nie tylko 0

Ray-Ban to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najdłużej istniejących marek okularów przeciwsłonecznych na świecie. Wiele modeli stworzonych początkowo jako całkowicie funkcjonalny dodatek dla pilotów i wojska, stało się kultowymi także wśród zwykłych użytkowników, zyskując zupełnie nowy wydźwięk i stając się ważnym elementem mody. Dziś o tym jakie okulary nosimy decydują przede wszystkim trendy, jednak w czasach rozwoju Ray-Ban to właśnie marka dyktowała kształty, wzory i kolory na których inspirowali się inni producenci. Tendencja ta często powielana jest nawet dziś – znalezienie okularów inspirowanych klasycznymi Aviatorami czy Wayfarerami to nie problem. Jak powstała legenda Ray-Ban i dlaczego tak wiele modeli sygnowanych logo marki po wielu latach wciąż cieszy się statusem kultowych?

 

 

 

 

czytaj całość »
Ray-Ban historia i kultowe modele 0

Ray-Ban to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najdłużej istniejących marek okularów przeciwsłonecznych na świecie. Wiele modeli stworzonych początkowo jako całkowicie funkcjonalny dodatek dla pilotów i wojska, stało się kultowymi także wśród zwykłych użytkowników, zyskując zupełnie nowy wydźwięk i stając się ważnym elementem mody. Dziś o tym jakie okulary nosimy decydują przede wszystkim trendy, jednak w czasach rozwoju Ray-Ban to właśnie marka dyktowała kształty, wzory i kolory, na których inspirowali się inni producenci. Tendencja ta często powielana jest nawet dziś – znalezienie okularów inspirowanych klasycznymi Aviatorami czy Wayfarerami to nie problem. Jak powstała legenda Ray-Ban i dlaczego tak wiele modeli sygnowanych logo marki po wielu latach wciąż cieszy się statusem kultowych?

 

 

 

 

czytaj całość »
Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, czyli lato okularnika 0

Ochrona oczu przed słońcem jest niezwykle ważna nie tylko latem, ale i przez cały rok. Podczas gdy w bardziej słonecznych miesiącach naturalnie sięgamy po okulary przeciwsłoneczne, przy gorszej pogodzie wpływ promieniowania słonecznego na zdrowie oczu nie jest dla wielu tak oczywisty. Z tego też powodu producenci soczewek kontaktowych coraz częściej stawiają na stosowanie w swoich produktach wysokiej jakości filtrów UV. Czy te jednak są w stanie zapewnić skuteczną ochronę oczu przed słońcem i czy mogą być stosowane jako alternatywa dla okularów przeciwsłonecznych?

 

 

 
czytaj całość »
Czy soczewki z filtrem UV chronią oczy przed słońcem? 0

Ochrona oczu przed słońcem jest niezwykle ważna nie tylko latem, ale i przez cały rok. Podczas gdy w bardziej słonecznych miesiącach naturalnie sięgamy po okulary przeciwsłoneczne, przy gorszej pogodzie wpływ promieniowania słonecznego na zdrowie oczu nie jest dla wielu tak oczywisty. Z tego też powodu producenci soczewek kontaktowych coraz częściej stawiają na stosowanie w swoich produktach wysokiej jakości filtrów UV. Czy te jednak są w stanie zapewnić skuteczną ochronę oczu przed słońcem i czy mogą być stosowane jako alternatywa dla okularów przeciwsłonecznych?

 

 

czytaj całość »
Dlaczego regularne badanie okulistyczne jest ważne już od najmłodszych lat? 0

Wiele osób udaje się do okulisty dopiero wtedy, gdy pogorszenie wzroku jest już naprawdę wyraźne lub pojawiają się inne niepokojące objawy wady. Specjaliści zalecają jednak, by nawet ci którzy nie noszą okularów korekcyjnych wybierali się do okulisty regularnie. Jeśli pracujemy na co dzień przy komputerze, często cierpimy z powodu piekących i suchych oczu, a dodatkowo często przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach lub na dworze przy ostrym słońcu, konsultacja u okulisty może uchronić przed poważniejszymi problemami i pomóc w momencie, gdy wada wzroku dopiero zaczyna się rozwijać. Dlaczego regularne badania okulistyczne są tak ważne i dlaczego warto rozpocząć je już od najmłodszych lat?

 
czytaj całość »
Okulary lub soczewki progresywne dla kogo są odpowiednim wyborem? 0

Wiele osób po 40. roku życia doświadcza problemu z gorszym widzeniem z bliska, który często zmusza do noszenia okularów do czytania czy pracy przy komputerze. Przypadłość ta, nazywana prezbiopią lub starczowzrocznością wynika bezpośrednio z naturalnych procesów starzenia się oczu – soczewka traci swoją elastyczność, przez co trudniej skupić wzrok na przedmiotach położonych najbliżej. W przypadku prezbiopii wiele osób musi sięgać jednak nie tylko po okulary do bliży, ale także do dali, co oczywiście bywa uciążliwe np. w trakcie prowadzenia samochodu. Rozwiązaniem na takie sytuacje są okulary lub soczewki progresywne. Dla kogo są odpowiednim wyborem i jak właściwie działają?

 

 

czytaj całość »
Jak na co dzień radzić sobie z zespołem suchego oka? 0

Uczucie suchości oczu dotyka dzisiaj właściwie każdego, kto sporą część dnia spędza przed ekranem komputera, telewizora czy w pomieszczeniach z suchym, klimatyzowanym powietrzem. Choć ludzkie oko ma wbudowany naturalny system łzowy odpowiadający za jego prawidłowe nawilżenie, ciało może mieć problemy z produkcją wystarczającej ilości cieczy łzowej choćby z powodu warunków środowiskowych, przebytych chorób, czy przyjmowanych leków. Niekomfortowe pieczenie, swędzenie czy wrażenie ziarenek piasku pod powiekami może być jednak rozwiązane i nie powinno być w żadnym wypadku bagatelizowane. Jak radzić sobie na co dzień z zespołem suchego oka?

 

 

czytaj całość »
Soczewki jednodniowe - wygodne rozwiązanie dla każdego 1

Soczewki jednodniowe, nazywane także często soczewkami jednorazowego użytku to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą zdecydować się na noszenie klasycznych soczewek miesięcznych na co dzień. Jeśli Twoje oczy są wrażliwe, masz skłonności do alergii lub wybierasz się na urlop i nie chcesz zabierać ze sobą okularów korekcyjnych, jednodniowe soczewki kontaktowe mogą okazać się rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie. Jak działają, jak wybrać właściwe i dlaczego soczewki jednodniowe są dziś tak popularne?

 
czytaj całość »
Okulary polaryzacyjne – dodatkowa ochrona oczu przed promieniowaniem 0

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny, ale i niezwykle praktyczny dodatek bez którego trudno wyobrazić sobie przebywanie na zewnątrz wiosną czy latem. To dzięki przyciemnianym soczewkom okularów nasze oczy są w stanie wytrzymać szkodliwe dla nich promienie słoneczne i choć może wydawać się to dość nienaturalne, okulary tego typu warto stosować nawet zimą, gdy nisko zawieszone słońce i promienie odbijające się od powierzchni śniegu mogą być dla oczu bardzo niebezpieczne. Zwyczajne okulary ze sklepu odzieżowego nie są jednak wystarczające – w dobrych okularach przeciwsłonecznych muszą znaleźć się obowiązkowo filtry UVA i UVB, a coraz częściej istotną rolę odgrywają także dodatkowe powłoki polaryzacyjne. Jakie właściwości dodają i dlaczego okulary polaryzacyjne to najlepszy sposób na kompleksową ochronę wzroku przed promieniowaniem?

 

czytaj całość »
Versace, Vogue, Ray-Ban, Oakley – popularne marki okularów przeciwsłonecznych 0

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek każdej stylizacji w miesiącach wiosennych i letnich, choć dziś coraz więcej osób zdaje się doceniać ich funkcjonalność także jesienią i zimą. Ich zadanie to nie tylko zmniejszanie efektu oślepienia przez ostre słońce, ale przede wszystkim filtrowanie docierającego do oczu niebezpiecznego promieniowania UVA i UVB, które z perspektywy czasu może przyczynić się do wielu problematycznych chorób oczu. O tym jak łączyć modę z wygodą doskonale wiedzą marki takie jak Versace, Vogue, Ray-Ban czy Oakley, które już od lat wprowadzają na rynek modele okularów zyskujące niemalże od razu status modowego hitu sezonu. Co proponują na wiosnę/lato 2019?

 

czytaj całość »
Refundacja okularów przez pracodawcę – jak ją uzyskać 0

Zgodnie z obowiązującymi zapisami Kodeksu pracy oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej, pracownikom wymagającym stosowania okularów korekcyjnych do pracy przysługuje refundacja okularów przez pracodawcę. Zasada ta dotyczy nie tylko pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, ale wszystkich którzy takiej pomocy wymagają. Okulary traktowane są tu bowiem jako element środków BHP dla pracowników zatrudnionych przy monitorze komputera i choć samo przyznanie refundacji jest zależne od czasu spędzonego przed ekranem czy charakteru pracy pracownika, w praktyce do refundacji okularów przez pracodawcę kwalifikuje się bardzo wielu (często nieświadomych tego) pracowników. Kiedy można starać się o refundację okularów korekcyjnych i jaką ją uzyskać?

czytaj całość »
Krople nawilżające do oczu – niezbędnik osoby noszącej soczewki 0

Soczewki kontaktowe to dla wielu osób z wadą wzroku jedyny sposób na pozostawienie w domu okularów korekcyjnych w trakcie uprawiania sportu czy wtedy, gdy oprawki zwyczajnie nie pasują do reszty stylizacji. Wiele osób decyduje się wręcz na całkowitą rezygnację z okularów na rzecz soczewek, nosząc je na co dzień dla własnej wygody i estetyki. Niestety, oczy mogą przez to cierpieć – przesuszają się znacznie szybciej, niż zwykle, mogą być podrażnione i zdecydowanie wymagają specjalnej pielęgnacji. Jak zadbać zarówno o soczewki, jak i oczy, by noszenie szkieł kontaktowych nie sprawiało dla oka problemu? Jak dobrać krople nawilżające do oczu, by nie wchodziły w niebezpieczne reakcje z soczewkami?

czytaj całość »
Astygmatyzm - czym jest i jaką korekcję należy do niego dobrać? 0

optykKrótkowzroczność i dalekowzroczność to wady, z którymi chyba każdy miał choć raz styczność i wie, co oznaczają dla wzroku człowieka. Astygmatyzm, nazywany także niezbornością znacząco się jednak od nich różni, choć najczęściej występuje wspólnie z jedną ze wspomnianych wad. Astygmatyzm to wada wynikająca z nieregularnego kształtu rogówki, który w idealnej sytuacji powinien być zbliżony do kuli. Mówi się, że nawet dwie trzecie osób dorosłych ma astygmatyzm, choć w wielu przypadkach jest on niemalże niezauważalny. Czym więc właściwie jest i jaką korekcję należy do niego dobrać?

 

czytaj całość »
Okulary do komputera - czym powinny się cechować? 0

Praca przy komputerze przez kilka godzin dziennie jest dla oczu niezwykle męcząca, nawet jeśli staramy się chronić je regularnymi przerwami, specjalnymi filtrami montowanymi na ekranie czy odpoczynkiem od kontaktu z ekranem poza godzinami pracy. O prawidłową ochronę oczu w trakcie pracy przy komputerze powinny zadbać więc nie tylko osoby z wadami wzroku noszące na co dzień okulary korekcyjne, ale też osoby ze zdrowym wzrokiem, dla których doskonała ostrość widzenia tak długo, jak to tylko możliwe powinna być najwyższym priorytetem. W ramach skutecznej ochrony oczu przed światłem monitorów warto stosować specjalne okulary do komputera. Czym jednak powinny się one cechować i w jaki sposób zapewniają właściwą ochronę oczu?

 

czytaj całość »
Jak skutecznie chronić oczy przed promieniowaniem UV 0

Oczy, podobnie jak skóra, są szczególnie narażone na działanie promieniowania UV. Dlatego, aby skutecznie je chronić, warto nosić okulary z soczewkami, które zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Co zatem warto wiedzieć i jak wybierać okulary przeciwsłoneczne, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl