pl
  • +48 533 363 565
    +48 71 757 53 88
  • Mapa sklepów
  • Wyślij e-mail
  • Zaloguj się, bądź utwórz konto!
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Uwaga! Intruz w oku - jak sobie z tym radzić

oczyJednym z najczęstszych powodów urazów oka jest ciało obce – pod powieką, w spojówce, czy też w rogówce. Takiemu stanowi najczęściej towarzyszy zaczerwienienie oczu, światłowstręt oraz pieczenie. Nie każde ciało obce, jakie znajdzie się w oku, powoduje ból, czy łzawienie, jednak za nie należy go bagatelizować, ponieważ nawet z pozoru niegroźna sytuacja może skończyć się poważnym uszkodzeniem oka.

czytaj całość »
Czy wzrok zmienia się wraz z wiekiem?

ksiazka i okularyNasze oczy, podobnie jak reszta naszego ciała, wraz z wiekiem tracą na swojej wydajności. Istnieje również wiele zaburzeń wzroku, które są z tym związane. Wraz ze starzeniem się możemy być narażeni na takie dolegliwości jak presbiopia oraz zaćma, które wpływają niekorzystnie na komfort naszego życia. Na szczęście rozwój medycyny oraz technologii sprawia, że przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań można także w późniejszym wieku cieszyć się dobrym widzeniem, bez konieczności rezygnowania z wcześniejszego trybu życia.

czytaj całość »
Uprzedzenia wobec okularów

dziecko w oprawkachWśród dzieci i młodzieży często pojawia się niechęć do noszenia okularów. Jest to niezwykle szkodliwe, ponieważ okulary korekcyjne służą nie tylko do korekcji, ale również do poprawy wzroku, a im wcześniej zacznie się je nosić, tym większe prawdopodobieństwo zmniejszenia wady.

czytaj całość »
Soczewki kontaktowe – historia

dataSoczewki to wynalazek, dzięki któremu osoby z wadami wzroku mogą cieszyć się doskonałym widzeniem bez konieczności noszenia okularów. Choć wydają się one stosunkowo nowym rozwiązanie, to pomysł na soczewki korekcyjne zakładane bezpośrednio na gałkę oczną pojawił się już w renesansie. W 2008 roku minęło aż 500 lat od ich wynalezienia, w co aż trudno uwierzyć.

czytaj całość »
Pomóż oczom w trakcie jazdy samochodem

samochod Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w trakcie jazdy samochodem oczy narażone są na wpływ różnych czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na ich kondycję i tym samym obniżać bezpieczeństwo jazdy. Wspomniane czynniki można jednak zneutralizować, wystarczy zastosować się do kilku istotnych wskazówek.

czytaj całość »
Sztuczne oświetlenie - jaki ma wpływ na oczy?

zarowkaPodstawowym czynnikiem, o który warto zadbać, żeby ochronić nasz wzrok, jest odpowiedni dobór oświetlenia. Jakie sztucznie oświetlenie jest zatem najlepsze dla naszych oczu, jaką rolę odgrywa barwa światła i czego unikać, aby nie narażać oczu na zmęczenie?

czytaj całość »
Oprawki okularowe – z czego są zrobione?

oprawki

Współczesny rynek optyczny oferuje nam wiele możliwości wyboru. Innowacyjność w zakresie produkcji oprawek okularowych jest ogromna. Oprócz tradycyjnych oprawek wykonanych z jednego materiału, w salonach optycznych dostępne są także modele będące połączeniem kilku różnych materiałów. Zanim jednak nastąpi wybór oprawek, warto wiedzieć, z jakich dokładnie materiałów są wykonywane, aby dopasować je do swoich indywidualnych wymagań.

czytaj całość »
Ray–Ban – historia najpopularniejszej marki okularów

Soczewki

Istnieją marki, gdzie samo wypowiedzenie ich nazwy wywołuje efekt „wow”. Podobnie jest w świecie okularów, również tutaj możemy się spotkać z markami niezwykle popularnymi i szanowanymi wśród posiadaczy okularów. Niewątpliwe Ray-Ban jest jedną z tych, które wywołują zachwyt i podziw. Nic więc dziwnego, że duża część osób noszących okulary, decyduje się na odrobinę luksusu i wybiera Ray-Bany – Lamborghini wśród okularów.

czytaj całość »
Zima – wybrać soczewki czy okulary
Osoby z wadą słuchu noszą aparat słuchowy, osoby z wadą uzębienia noszą aparat ortodontyczny, a osoby z wadą wzroku stoją między wyborem czy nosić okulary, czy soczewki kontaktowe. Co więcej, zarówno jedne jak też drugie mogą nie tylko poprawić nasz wzrok, ale i okazać się modnym elementem stylizacji. Zimową porą to jednak kontakty królują! Dlaczego tak się dzieje?
czytaj całość »
Test na astygmatyzm

kalendarzAstygmatyzm jest wadą polegającą na zniekształceniu widzenia wskutek niesymetryczności rogówki oka. Najczęstszą przyczyną astygmatyzmu jest toryczny kształt rogówki i nieprawidłowa budowa soczewki ocznej. Test na astygmatyzm pomoże Ci określić, czy krzywizna rogówki jest prawidłowa.

 

czytaj całość »
Noszenie soczewek po terminie - czy jest bezpieczne?

kalendarzPopularność soczewek kontaktowych stale wzrasta. Jeszcze do niedawna – nowinka dla nielicznych, dziś stanowi popularną i powszechnie stosowaną metodę korekcji wzroku. Niestety, użytkownikom soczewek zdarza się często popełniać błędy, które sprawiają, że bezpieczne rozwiązanie, jakim są bez wątpienia prawidłowo użytkowane szkła kontaktowe, może przyczyniać się do rozwoju różnego rodzaju schorzeń i infekcji. Jednak co z noszeniem soczewek po terminie? Czy jest ono bezpieczne?

 

czytaj całość »
Noszenie soczewek kontaktowych - koszty - soczewki jednodniowe, miesięczne

Nie ulega wątpliwości, że soczewki kontaktowe stanowią bardzo wygodną alternatywę dla standardowych okularów. Nie parują, nie ograniczają pola widzenia, zapewniają naturalny wygląd – długo by tak wymieniać. Jednak - podobnie jak w przypadku nieco bardziej tradycyjnych metod korekcji wzroku - ich użytkowanie kosztuje. Czy mowa w tym przypadku o dużych kwotach?

czytaj całość »
Soczewki kontaktowe – najczęściej zadawane pytania

suche oczy

Soczewki kontaktowe stale zyskują na popularności. Nic dziwnego – zapewniają bezpieczną i skuteczną korekcję wzroku, stwarzając przy tym możliwości, o których zapomnieć mogą użytkownicy standardowych okularów. Niewątpliwie jednak wokół soczewek zrodziło się wiele wątpliwości, które sprawiły, że do tej pory krąży o nich wiele, często absurdalnych opowieści. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które – mamy nadzieję – rozwieją część z nich.

czytaj całość »
Zasady prawidłowego noszenia soczewek kontaktowych
suche oczy

Nosisz soczewki kontaktowe? Stosuj się do kilku prostych zasad, a Twoje oczy będą zdrowe, a Ty będziesz mógł  cieszyć się komfortem, jaki daje tylko ta forma korekcji wady wzroku. Pamiętaj! Soczewki wymieniasz na nowe, ale parę oczu masz tylko jedną!

czytaj całość »
Soczewki kontaktowe - błędy, których nie powinniśmy popełniać

błędy przy użytkowaniu soczewekSoczewki kontaktowe stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla standardowych okularów. Nic w tym dziwnego. Oferują to, czego brakuje tym drugim: zwiększona wygoda, możliwość uprawiania sportu, naturalny wygląd... Długo by tak wymieniać. Jednak, jak często bywa, istnieje także druga strona medalu. Niewłaściwe ich użytkowanie i różnego rodzaju szkodliwe nawyki, potrafią skutecznie obniżyć komfort ich noszenia oraz, co ważniejsze, szkodzić naszym oczom. Na co w takim razie powinieneś uważać? Jakich błędów nie popełniać?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl